FOTOGRAFIA

Wszystko co napiszę tak naprawdę znajduje się na zdjęciach. Proponuję wykonanie usługi z zakresu:

fotografia ślubna
fotografia dziecięca
fotografia produktowa

Tak naprawdę to czy to ślub, zdjęcie na allegro czy np. komunia św. nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia. Po prostu robię zdjęcia.

Fotografia to moja pasja. Nie jest to mój sposób zarabiania na życie, chociaż wiele razy słyszałem, że powinienem coś z tym zrobić  - tak też się stanie. Często również  słyszałem, że mój aparat robi naprawdę śliczne zdjęcia, ale to oczywiście zawsze przyjmuje z uśmiechem na twarzy bo chyba nic innego nie pozostaje.

Wracając do zdjęć - jakie są to widać w galerii. Preferuję fotografię czarno  białą. Uważam, że nadaje charakteru zdjęciom, ale nie uciekam od koloru. To wszystko kwestia ujęcia. Czasami zwykłe kolorowe zdjęcie staje się naprawdę ciekawą czarno białą historią na obrazku. Nie spędzam godzin przy obróbce jednego zdjęcia, staram się przekazać to co faktycznie widziałem ale też nie oddaje zdjęć nie obrobionych. Delikatny retusz jest raczej niezbędny w każdym przypadku, ale nie chodzi o to żeby przerabiać całe zdjęcie - przynajmniej nie mi.

Uwielbiam głębokie cienie i mocny kontrast, ale też gładkie twarze w delikatnych kolorach np. szarości. Uwielbiam zdjęcia na których coś się dzieje - pojawia się jakaś krótka historia. Nie lubię plastikowych, wycackanych, pozowanych i przekolorowanych fotek...

Fotografia ślubna Gniezno

Przede wszystkim zależy mi na emocjach na zdjęciu. Osobiście również wkładam w to dużo serca i chcę, żeby efekt końcowy był zadowalający dla obu stron. Cały czas staram się kreować swój styl. Nie lubię jednolitości i schematu. Nie zakładam jaka będzie dana sesja a jej charakter na zdjęciach podkreślam nietypowymi kadrami. Jeżeli nie odpowiada Ci mój styl fotografowania, szukaj dalej - zdjęcia mają wywoływać emocję podczas oglądania - te pozytywna oczywiście.

Kwestie techniczne odgrywają w moim przekonaniu drugoplanowe rolę. Jeżeli na zdjęciu jest to coś a i wykonane jest w sposób poprawny - musi się obronić. Nie zmienia to faktu, że posiadam oczywiście lustrzankę dobrej klasy oraz zestaw jasnych obiektywów - gwoli wyjaśnienia.